For two reasons. First, the price is spectacular! At about $0.78 per ounce versus $1.70 per ounce at other major grocery ...
Sometimes, you must ask yourself, "Why not?" when making decisions. Elise Osafo asked herself this when she bought a 40-lb.
Its Italian name, in fact, Parmigiano Reggiano, means 'from the cities of Parma and Reggio Emilia.' We visited a dairy in Parma, Italy to find out how the cheese is made and why it is so expensive.
Some results have been hidden because they may be inaccessible to you
Show inaccessible results