5mon
Chowhound on MSNWhy Are Honeycrisp Apples So Expensive?Some sold for as much as $1.81 per pound, according to the Fresh Fruit Portal. "Regular" apple prices, on the other hand, ...
In the 1970s, a dozen eggs cost $0.61. Here's how grocery prices from 50 years ago compare to today.
From eggs and milk to apples and bananas, here's how food prices today compare to those 50 years ago. White bread cost $0.36 per pound. Average price in 1975: $0.36 per pound A grain shortage ...
In the 1970s, a dozen eggs cost $0.61. Here's how grocery prices from 50 years ago compare to today.
From eggs and milk to apples and bananas, here's how food prices today compare to those 50 years ago. White bread cost $0.36 per pound. A grain shortage — caused by excessive exports to Russia f ...
Some results have been hidden because they may be inaccessible to you
Show inaccessible results